Naming

Chwytliwe slogany i hasła, które sprzedają

Odkryj potęgę namingu!

Chwytliwe komunikaty budują rozgłos marki, sprawiając, że klienci wybierają Twój produkt, a nie konkurencji. Powierz wymyślenie nazwy marki, sloganu, claimu, nazw produktów lub usług naszym copywriterom kreatywnym, którzy operują słowami ze zręcznością artysty fireshow.

Claim „Just do it” marki Nike, czy „Prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie” przedsiębiorstwa piwowarskiego Carlsberg – to proste komunikaty, które dzięki swojej wyrazistości przeszły do historii. Naming można spolszczyć jako „nazewnictwo”, jednak termin ten nie oddaje istoty oryginalnego określenia. Usługa namingu to specyficzny typ copywritingu, oparty na sztuce skrótu i minimalizmu. W myśl idei “mniej znaczy więcej” copywriterzy kreatywni uciekają się do gier słownych, humoru lub konkretu – rozmaitych zabiegów językowych, które skutecznie zatrzymują uwagę odbiorcy.


Jak naming wpływa na powodzenie marki?

Nazwa firmy to pierwsza rzecz, na którą zwraca uwagę wielu konsumentów. Czy wiesz, że zbyt trudny, dziwny czy mylący naming może skutecznie zniechęcić klientów do zakupu? Dlatego też słowa, które brzmią egzotycznie, niepoważnie, zawile, czy technicznie, nie powinny funkcjonować jako nazwy marek.

Najlepiej, kiedy naming marki opiera się na przyjemnym skojarzeniu i nawiązuje do branży, w której działa przedsiębiorca. Podobnie jest z namingiem produktów oraz usług – nazwy powinny być krótkie, zrozumiałe i stworzone według spójnej koncepcji.


Mistrzowie haseł reklamowych gotowi do startu!

Wymyślanie “marketingowych zaczepek” to nasza specjalność. Chcąc wymyślić nowatorską nazwę dla firmy czy produktu, najczęściej organizujemy tzw. „burze mózgów”, podczas których zarzucamy się pomysłami, aby po kilku godzinach wybrać najlepsze propozycje. Tego rodzaju grupowa forma twórczości jest już czymś na kształt badań fokusowych, określających potencjalną grupę odbiorców.

Tworząc naming dla firm, opieramy się na gruntownym researchu oraz bogatym doświadczeniu naszej kreatywnej drużyny, która myśli o kampaniach marketingowych w sposób zupełnie nowatorski. Wszystko, co dobre w biznesie zaczyna się od… magicznej nazwy. Sprawmy, aby intrygowała, przyciągała i zapadała w pamięć! 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
i na dobrą kawę!

Maria - Sky&Sand Agencja Marketingowa
Oliwia - Sky&Sand Agencja Marketingowa
logo sky&sand
Bolesława Chrobrego 91
87-100 Toruń
OBSERWUJ NAS W SOCIAL MEDIA!

Napisz kilka słów o projekcie,
by otrzymać niezobowiązującą ofertę

Wypełnij wymagane pola
Wypełnij wymagane pola
*pola wymagane